(Wp touch) WordPress Mobil Siteye Adsense Reklam eklemek

wordpress-logo-downloadWordPress mobil temaya reklam eklemek, wp touch ile siteye reklam eklemek, wptouch adsense eklemek, wp touch eklentisi reklam ekleme

WordPress Touch Eklentisine Adsense Reklam Eklemek

WordPress sitenizde adsense reklamları çıkıyor ama mobil temanızda bu reklamları göremiyorsanız wp touch eklentisinde bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Wp touch eklentisinin ücretsiz sürümünde normal sitedeki reklam kodlarını göremiyor. Öncelikle sitenizde bu eklenti yoksa önce bu eklentiyi kurun ve aktifleştirin.

Wp Touch eklentisinin ücretsiz versiyonuna adsense reklamı ekleme adımları:

Öncelikle reklam ayarlarını yapmanız gerekiyor. Adsense reklam boyutunu esnek yaparsanız mobil cihazın boyut farklılıklarına göre kendisi ayarlayacaktır ve ekrana sığmama veya kayma gibi sorunlar olmayacaktır.

1- Wp Touch eklentisinde bize sayfa altına (footer) özel kod ekleme imkanı veriyor. İstersek buradan sayfa altına sabit reklam ekleyebiliriz. Bunun için panelde Wp Touch menüsünden Temayı Özelleştir seçilerek Özelleştiriciye Git sekmesine geliyoruz. Burada Alt Bilgi kısmını seçiyoruz. Özel altbilgi içeriği (HTML kabul edilir) kutucuğuna reklamı ekliyoruz. Genelde bu reklam boyutu 320×100 veya 320×50 olabilir. Sabit reklam ekleme nasıl olur yapamam derseniz yazı altına yorum olarak yazın cevaplayım.

2- Eğer birden fazla reklam eklemek istiyorsanız admin panelinden bunu yapamıyorsunuz. Bunun için ftp programı ile wp touch eklentisinin dosyalarına ulaşıp değiştirmemiz gerekiyor. Filezilla gibi bir program kullanarak sitenize ftp bilgilerini girerek bağlandığınızı farz edersek eğer, şu yolu takip etmeniz gerekiyor.

Ücretsiz versiyon kullanıyorsanız şu klasöre girin.

public_html –> wp-content –> plugins –> wptouch –> themes –> bauhaus –> default –>

Buradan single.php dosyasını bilgisayarınıza kaydederek düzenlemeniz gerekiyor. Yanlış yapma ihtimaline karşı bu dosyanın yedeğini alabilirsiniz.

single.php dosyasını notepad ++ gibi bir editörde açarak istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

Mobil Görünümde Üst kısmına reklam eklemek isterseniz;

single.php dosyasının en üstüne adsense veya başka reklam kodunu yapıştırın. Ana sayfa hariç içerik, arama vb. sayfaların en üst kısmında görünecektir.

Mobil görünümde içerik bölümünün (sitenizdeki herhangi bir yazı, yayın, haber) en altında bulunan “etiket ve kategoriler” kısmına eklemek isterseniz;

single.php dosyası içindeki <?php if ( wptouch_has_tags() ) { ?> kodunun arkasına reklam kodunuzu yapıştırın.

Mobil Görünümde Yazılarınızın Üst Tarafına yada alt tarafına reklam yerleştirmek isterseniz;

<?php wptouch_the_content(); ?> kodunun altına eklerseniz yazının altında üst satırına eklerseniz yazının üstünde görünür.

Eğer buradaki sayfamdaki eklentisiz yazı içine reklam ekleme yazımı okuduysanız, yani yazılarda istediğiniz bir yere farklı reklamlar eklemek isterseniz ;

public_html –> wp-content –> plugins –> wptouch –> themes –> bauhaus –> default –>

klasöründeki function.php dosyasını kullanmanız gerekir. Bu linkte anlatılanları ftp ile bağlandığınız klasördeki functions.php dosyasını kullanmanız gerekir.

Diğer bir yöntemde şu:

Akıllı adsense diye bir eklenti var. Bu eklentiyle yukarıdakileri bile kullanmadan sayfada istediğiniz kadar reklam kullanabilirsiniz.

Eğer isteyen olursa Akıllı adsense eklentisini ayrıca anlatacağım ve eklentiyi paylaşacağım.

İsteyenler yoruma yazsınlar. Akıllı adsensede yukarıda anlatılanlar kadar ayar uğraşmaya gerek yoktur. Bir kere ayarladığınızda mobilde ve normal temada geçerli olacaktır.

Benzer Yazılar
Please follow and like us:

16 Comments

 1. Yeşil Aşkı 02 Ağustos 2015
 2. Candan 22 Temmuz 2017
 3. gazili18 22 Temmuz 2017
 4. Candan 22 Temmuz 2017
 5. gazili18 22 Temmuz 2017
 6. Candan 23 Temmuz 2017
 7. gazili18 23 Temmuz 2017
 8. Candan 23 Temmuz 2017
 9. Candan 23 Temmuz 2017
 10. gazili18 23 Temmuz 2017
 11. Candan 23 Temmuz 2017
 12. gazili18 23 Temmuz 2017
 13. hasan 29 Aralık 2017
 14. gazili18 30 Aralık 2017
 15. Erol 03 Kasım 2018
 16. gazili18 03 Kasım 2018

Leave a Reply

Doğru cevabı sayı olarak yazın. *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial