WhatsApp Okundu Bilgisi kapatma mavi tık olmadan okuma

WhatsApp Okundu Bilgisi kapatma mavi tık olmadan okuma, whatsapp mesajlaşma programında tık özellikleri nelerdir, gri tık ne anlama gelir, saat ne anlama gelir, mavi çift tık ne anlama gelir.

Hemen hemen herkes whatsapp uygulamasını kullanıyor. Mesajları yazıp gönderdiğimizde bazen saat simgesi çıkar, bazen gri renkli tek onay simgesi gelir, bazen gri renkli çift onaylı simge gelir. Tek tık anlamı karşımızdaki kişiye mesaj ulaşmış ama interneti olmadığı için göremediği anlamına geliyor, interneti açtığında ise çift gri tık gelecektir. Çift gri tıktan sonra eğer whatsapp açarak mesajı görürse gri renkli çift tık çift mavi tıka dönüyor. Böylece karşıdaki mesajı gönderen kişi mesajı okuduğunuzu anlıyor.

Bazı durumlarda bize gelen mesajları okumamamızı ama karşı tarafta okunmamış gibi görünmesini yani mavi tıkın karşı tarafta görünmemesini isteriz. Whatsapp bize böyle bir seçenek sunuyor.

Mesajı okuduğumuz halde karşı tarafta gri renkli tık görünmesini istiyorsak, yani okuduğumuzu veya mesajı gördüğümüzü karşı tarafın görmesini istemiyorsak whatsapp ta şu ayarları yapmak gerekiyor.

WhatsApp Okundu Bilgisi kapatma

1- Whatsapp ana ekranında sağ üstteki 3 noktaya basılınca karşımıza alttaki ekran gelir. Buradan Ayarlar tıklanır.

 WhatsApp Okundu Bilgisi kapatma

2- Ayarlar menüsünde Hesap menüsü açılır.

  whatsapp ayarlar ekranı

3- Hesap menüsünde Gizlilik seçilir.

  whatsapp gizlilik

4- Gizlilik bölümünde Okundu bilgisi kısmındaki aktif bölümü pasif yapıyorsunuz.

whatsapp mavi tık 

Leave a Reply