Video Pazarlama Yöntemini Kullanan Şirketler

Video pazarlama tam da çağın gereksinimlerine uygun olarak hazırlanmış bir dijital pazarlama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Farklı kategorilere ve içeriklere sahip pek çok ürün ve hizmet bu sayede istenilen tüketici kitlesine ulaşarak bilgilendirme sağlanmış oluyor. Günümüzde birçok büyük şirket, video pazarlama ile hem çok daha düşük maliyet hem de çok daha az efor ile beklenilenin üzerinde bir grafik elde ediyor. Facebook’un canlı yayınlarına çok daha fazla yorum yapıldığı araştırmalara göre netlik kazanmış durumda. Bu da sosyal pazarlama ağının bu alanda kendini göstermesine olanak sağlamış oluyor. Facebook’taki canlı yayın özelliğini kullanarak kendini çok daha üst sıralara taşıyan şirketlerin başarı grafiği görüldüğünde ise bu anlamda kendini geliştiren firmaların gelecekte ulaşabilecekleri noktalar da belirlenmiş oluyor.

Walt Disney, Burberry, Benefit Kozmetik gibi alanında lider konumda olan pek çok ünlü marka son dönemlerde pazarlama stratejilerini video pazarlama alanından yürütür hale geldiler. Maliyet açısından size kar sağlayabilecek olan video pazarlama yöntemini belirli kurallar dahilinde uygulamanız, size hayalini kurduğunuz başarıyı da getirmiş olacak.

Çağın gerisinde kalmadan, aksine çağı ve çağın gereksinimlerini yakından takip eden şirketlerin yakaladığı başarıyı yakalamak hiç kimse için hayal değil. Araştırmalara bakıldığına 20221 yılından itibaren 28 milyar mobil cihaz internete bağlı olarak kullanılacak. Youtube, video ağırlıklı tüm trafiğin %50-70 kadarını oluşturacak ve bu anlamda rakip tanımayacak. Değişen çağ ile birlikte televizyon karşısında geçirilen zaman gittikçe azalırken, akıllı telefonlar ile geçirilen süreler ise büyük bir hızla artıyor. İlerleyen yıllarda akıllı telefon başında geçen zaman %85 oranında artarak artık tüm hareketlerin bu alan içerisinde yürütülmesini sağlayacak. 2021 yılında mobil trafiğinin %70’inin videolar ile sağlanacağını bilmek ise bu alandaki eksiklerin giderilmesi gerektiğini gözler önüne seriyor.

Zamana ayak uydurmak, rakiplerin hızına yetişmek hatta onları geride bırakmak adına atılacak adımlardan ilki olan video pazarlama yöntemleri hakkında çok daha detaylı bilgilere ve bu alanda kendini geliştiren şirketler hakkında içeriklere ulaşmak adına Videomarketing internet sitesine bir göz gezdirmek için buraya tıklayın. Hedefinize ulaşmanın en kısa ve etkili yolu artık video pazarlama ile mümkün hale geliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.