Türkiye’nin ilk resmi espor takımı:Beşiktaş

Türkiye’nin ilk ve tek oyuncu odaklı takımı olarak kurulan Aces High dünyada bir ilke imza atarak, bir spor kulübünün(BJK)  bünyesine katıldı.

bjk-lol

eSpor dünyasında her yıl dağıttığı milyon dolarlarca ödüllerle dünyada en çok oynanan bilgisayar oyunu olma özelliğini taşıyan League of Legends‘ta bir ilk gerçekleşti.

League of Legends sahnesinde yakın bir zamanda kurulan Aces High takımı, Beşiktaş JK ile yapmış olduğu anlaşma sonucu artık Beşiktaş e-Spor adı altında mücadele verecek.

BJK TV üzerinden yayınlanan ana haber bülteniyle birlikte resmiyete kavuşan takım, bu sezon ki Şampiyonluk Ligi‘nin favorisi olarak gösteriliyor.

Yönetim kadrosunda, Onur “Lethilion” Aksu ve HWA takımı ile şampiyonluklara imza atmış olan Berk “Hexagon SunGocay ismi yer alıyor.

bjk-espor-takimi

Dünyada bir ilk

Electronic Sporlar dünyasında bu gelişme ile birlikte Samsung’un var olan League of Legends takımlarının ardından gerçekleştirilen en büyük takım duyurusu oldu diyebiliriz.

Bu gelişmelerin yanında Türkiye’nin tanınan isimlerinden biri olan Riot Games, MOBA oyunu League of Legends için büyük adımlar atmaya devam ediyor. Riot Games, gnçtrkcll ve Coca Cola Zero işbirliğiyle Türkiye’nin profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi başladı. Sezon boyunca takımlar arasındaki çekişmeli mücadele, Ağustos ayında gerçekleşecek olan finalle şampiyonluk kupası da sahibini bulacak.

LOL-besiktas-espor-sampiyon

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.