Sadece Eğitim Değil Aynı Zamanda Gelişim: Okulistik

okulistik-icerik

Çocuklarımızın her anı bizler için çok önemli. Onlara destek olmak için hep yanlarında olmak, ellerini tutmak ve mutlu etmek istiyoruz. Belki anaokuluna bu durum böyle sürüyor. Haydi kabul edelim orada kurallar biraz daha esnek, sürekli onları görmeye gidebiliyoruz ve eğitim hayatlarına daha fazla dahil olabiliyoruz. Ta ki resmi okul hayatları başlayana kadar…

İlkokul başlar başlamaz çocuklarımızın hayatına ve elbette bizimkine bambaşka bir hareketlenme geliyor! Malum, onlar okula alışmaya çalışırken biz de onların yeni yaşamlarına ayak uydurmaya çalışıyoruz. En zor kısım ise tabii ki dersler! Birinci sınıftan liseye kadar yepyeni bilgiler öğrenirken bunları kafalarında oturtmaya çalışıyorlar. Gerek dersaneler, gerek etütler, gerekse kişisel çalışmalar bu süreçte önemli rol oynuyor. Tam bu sırada birçok kişinin aklına şu soru geliyor: Evden gerçek bir dersane ortamını sağlamak mümkün müdür? Daha öncesinde -bu platform ile tanışmadan önce- bu soruya gönül rahatlığıyla yanıt vermek zor olabilirdi ama artık değil, çünkü Okulistik artık hayatımızda!

Peki nedir bu Okulistik? Kendi sayfalarına göz attığımızda 2004 yılından beri öğrencilere kurumsal ölçme ve değerlendirme çözümleri sunduklarından ve sistemlerinde yer alan sınav sorularının MEB Öğretim Programı ile %100 uyumlu olarak hazırlandığını görüyoruz. Tabii ki bu kısımlar teknik bilgiler, bizim için asıl önemli olan nokta ise Okulistik’te yer alan yaklaşım! Benimsedikleri anlayış, öğrencilerin eğitim süreçlerini geliştirmeye dayalı yani sınav sistemi doğrultusunda onları bir üst kuruma yerleştirme odaklı değil.

Hepimizin malumu, uzun zamandır çocuklarımız eğitim sisteminde bir üst kademeye yerleşmek için çaba sarf ediyorlar ancak bu durum da onların eğitim kalitelerinin düşmesine neden oluyor. Bu nedenle sınav değil, gelişim odaklı bir çalışma platformunu son günlerde hemen hemen herkes aramakta!

Okulistik’te, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar her sınıf için özel eğitim içerikleri mevcut. Üstelik bu içerikler interaktif konu anlatımlı olarak gerçekleştiği için öğrencilerin sıkılmadan öğrenmelerini sağlayabiliyor ve katılımcılıklarını artırıyor. Bununla beraber konu anlatım videoları ile detaylı bir öğrenme gerçekleşerek derse hakimiyetleri çoğalıyor. Öğretilen konuların kavranıp kavranmadığı ise etkinlikler sayesinde tespit ediliyor. Tüm bunlara ek olarak konu testleri ve ödevler de cabası!

Son günlerde bu derece etkili ve destekleyici bir gelişim platformuna rastlamak pek de mümkün değil, bundan dolayı Okulistik’in birçok öğrenci, veli ve öğretmenin en büyük destekçilerinden biri olacağı tartışılmaz bir gerçek. Okulistik’le tanışmadan eğitim-öğretim dönemini kapatmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir