Php ile Admin panelli Basit Ziyaretçi Defteri Yapımı 2

Php ile Admin panelli Basit Ziyaretçi Defteri Yapımı 2

Ziyaretçi defteri : Php içinde bulunan bir özellik değildir ve her hangi bir uygulamadan bağımsız çalışmaz. PHP üzerinde bulunan fonksiyonları kullanarak sizin bir şeyler yapmanız gerekmektedir.

Php ile ziyaretçi defteri yapımı çok zor olamamakla beraber oldukça zevkli bir işlemdir. Sizlere Php ziyaretçi defteri konusuyla alakalı geniş bilgi ve kodları örnekli resimli olarak sunacağım.

Not: Ziyaretçi defteri yapımı Web sitesi içinde mutlaka olumlu ekti oluşturacaktır.

  • PHP
  • MySql Veritabanı
  • HTML

Php ziyaretçi defteri yapımı için 3 adet yazılım dilinin bilinmesi ve birbirleriyle koordine çalışılmasıyla bu mümkün olabilir. Bunlar; PHP, MySql ve HTML olmak üzere 3 ana konuda toplanmaktadır.

  • PHP : PHP içersinde bulunan Web sayfasının dinamikleştirilmesi için kullanılmaktadır. Diğer yazılım mimarilerinin birbirleriyle iletişime geçirmeyi sağlamaktadır. Bu işlem de Sistemi dinamik yapmaktadır. Kısaca söylemek gerekirse PHP dili ziyaretçi defteri uygulamasında yaptığı işlem verileri işlemek ve MySql veritabanı ile kaydını tutmak.
  • Mysql : MySql bir veritabanı çeşididir. PHP dili ile iletilen veriler düzenlenerek doğrudan veritabanı’na gönderilip verilerin kaydedilme işlemleri yapılmaktadır. Sonradan gösterilecek yorumların kayıtları burada tutulmaktadır.
  • HTML : HTML bu yapı içinde ziyaretçi defteri formu üzerinden gelen verilerin PHP tarafına iletilmesini sağlamaktadır. Sonrasında ise PHP o verileri uygun görüldüğü taktirde veritabanına gönderecektir.

Sitede daha önce verdiğim ziyaretçi defterinin biraz daha geliştirilmiş halini buraya yükledim. Aşağıda siteden bazı görüntüler var.

Ziyaretçi Defterinin resimli örnekleri, kodları, sayfaları ve veritabanı dosyanın içinde verilmiştir.

Siteyi geliştiren Ekrem TÜRKAY’ a teşekkürler. Dosyayı gmail drive sürücüsüne attım.

Beklemeden indirebilirsiniz.

Php ile Admin panelli

Php ile Admin panelli ziyaretçi defteri

Benzer Yazılar
Please follow and like us:

3 Comments

  1. Buse Yıldırım 07 Ağustos 2017
  2. gazili18 07 Ağustos 2017
  3. halil 25 Eylül 2017

Leave a Reply

Doğru cevabı sayı olarak yazın. *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial