Microsoft Math Solver programı matematik sorularınızı çözüyor Android-IOS

Microsoft’un yeni uygulaması Microsoft Math Solver, cevabını bulamadığınız karmaşık matematik işlemleri ve yazılı problemleri çözebiliyor. Microsoft, matematikteki çoğu konunun ders materyallerine de ulaşabileceğiniz yepyeni bir uygulama yayınladı.

Microsoft Office, SMS Organizer ve Microsoft Launcher dahil olmak üzere Microsoft’un birçok uygulaması, dünya genelinde büyük indirilme satılarına ulaştı. Mobil uygulamaları milyonlarca insan tarafından tercih edilen Microsoft, şimdi de öğrencilerin matematikle olan uğraşlarını kolaylaştıran bir Android uygulaması yayınladı. Microsoft Math olarak adlandırılan uygulama, matematiği öğrenmenize ve uygulayabilmenize katkı sağlayacak pek çok kullanışlı özelliğe sahip.

Microsoft Math

Microsoft Math Solver, çeşitli matematik işlemlerini kolaylıkla çözmek için geliştirilmiş bir yapay zeka kullanmaktadır. Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Microsoft Math Solver, size herhangi bir işlem girişi için üç yol sunuyor. Uygulamada var olan hesap makinesi ile bir işlem girebilirsiniz. Hesap makinesinin yanında matematik işleminin fotoğrafını uygulamaya yükleyebilirsiniz. Üçüncü bir yöntem olarak da işlemi elle uygulamaya girebilirsiniz.

Microsoft Math ile cevabını bulamadığınız matematik sorularının cevaplarına soruları yazarak veya kutucuğa çizerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Uygulama ile tıpkı Photomath gibi baskı veya el yazısı fark etmeksizin defter, kitaplarınızda yazılı denklemleri de taratabiliyorsunuz.

Temel kavramlar, cebir, problemler, trigonometri, istatistik gibi pek çok konuda pek çok sorunun çözümüne anında ulaşabiliyorsunuz. Dahası Microsoft Math, konuları öğrenebilmeniz için konu anlatım videoları ve öğrenme materyalleri de sunuyor.

Bu yazıyı okuyan öğrenciler matematik dersinde zorlanıyorlarsa denmelerini tavsiye ederim. Google Play Store da olumsuz yoruma rastlamadım. Soruları çok rahat çözdüğünden bahsediyorlar. Lakin biraz ingilizce bilmek gerekiyor. O kadar da olsun değil mi…

Uygulama İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, Hintçe, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça, İspanyolca gibi pek çok dili destekliyor ancak henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor. Umuyoruz gelecek günlerde Türkçe dil desteğine de kavuşur.

Uygulama ile herhangi bir matematik işlemini daha sonra incelemek üzere yer imlerine ekleyebilirsiniz. Microsoft Math Solver, aynı zamanda arama geçmişinizi saklı tutar ve örnek sorunların listesini de kullanıcılara sunar.

Uygulamayı Android kullanıcıları buradaniOS kullanıcıları ise buradan indirebilirler.

Uygulamayı kullananlar buraya yorumlarını ekleyebilirler.

Microsoft Math Solver scanner     practice-and-learn scan-and-solve-math-problems     step-by-step-math

 

Leave a Reply