En iyi özgeçmiş CV nasıl yazılır mutlaka okuyun

By | 14 Eylül 2013

Türkiye’nin en büyük firmalarından Ülker’in patronu Murat Ülker, işe başlayacak olan gençlere tavsiyelerde bulunarak, ‘Tek sayfalık özgeçmiş en iyisi’ dedi.

Ülker’in patronu Murat Ülker, işe başlayacak olan gençlere önerilerde bulundu.

Ülker, 11 binden fazla kişinin takip ettiği hesabında iş görüşmeleriyle ilgili deneyimlerini paylaştı.

Ülker, “Önceleri hep benden yaşça büyüklerle mülakat yapıyordum.  Şimdi üst kademe hariç herkes benden genç.  Türkçe’ ye  ‘kelle avcısı’ diye çevrilen headhunter’lar, avı cazip kılmak için uzun özgeçmişler yazdırıyor ama özgeçmiş rahat okunabilir yazılmışsa, hele de tek sayfa, en iyisi…” diye yazdı.

DİPLOMASINI POSTER YAPMIŞ

İnsanların mezuniyet notunu, bilhassa hangi derslerden ne öğrendiğini merak ettiğini dile getiren Ülker, şunları belirtti:

“Sosyal geni yok saymalı. Çalışma arkadaşlarımın farklı görüş ve kültürlerden olmasının, kurumum için bir zenginlik olduğunu düşünürüm. Diploma elbette değerli ama doğru işe, doğru insan yerleştirmek daha önemli. Yıllar sonra bir iş için diplomam lazım olmuştu. Zor bulduk, küçük oğlan odasının duvarına poster yapmış. Üst seviyede mülakat karşılıklı olur. İki taraf da birbirini nazikçe tartar. Bazen başka bir şey konuşurken, farklı bir konunun gölgesinde mülakat edilir insan. Ama niyetler saklı tutulur. Stres testi veya sadakat ölçümü için kabalaşmaya varan zorlamalar da olur. Mülakat ve flört arasında kim bilir daha ne çok benzerlik var.”

Benzer Yazılar
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğru cevabı sayı olarak yazın. *