Eba Tv lise uzaktan eğitim frekans bilgileri ve ders programı

Eba Tv lise uzaktan eğitim frekans bilgileri ve ders programı, koroavirüs tedbirleri kapsamında MEB in uygulaması, EBA Tv nin frekans bilgileri

Eba Tv lise uzaktan eğitim Milli Eğitim Bakanlığı koroavirüs tedbirleri kapsamında okulların kapatılmasına karar vermişti. Eğitimler EBA uzaktan eğitim ile gerçekleşeceği açıklanmıştı. Peki EBA uzaktan eğitim TV kanal frekansları nasıl ayarlanır? EBA Tv nasıl izlenir. İşte uydudan EBA televizyon kanal frekansları.

Tüm öğrenci, öğretmenler ve veliler uzaktan eğitimin nasıl olacağını merak ediyordu. Bu kapsamda MEB bir duyuru yaptı. 23 Mart 2020 tarihinde başlayacak olan Uzaktan eğitimler EBA TV‘den yayınlanacak. EBA TV test yayınına başladı. Pazertesi günü başlayacak olan derslere ulaşmak için EBA TV’nin frekans bilgilerini sizler için burada paylaşacağız. Toplam 6 kanalın olacağı EBA TV İlkokul, ortaokul ve lise ler için olacak 3 sd ve hd eba tv kanalı olacak.

Eba Tv lise uzaktan eğitim frekans bilgileri

TÜRKSAT – Trt Eğitim Kanalları – Test olarak yayında

Uydu: TÜRKSAT 4A

Kanal: TRT Eğitim HD 1 /2 /3

Frekans: 12083 – H – 13750   yada 12083 – Yatay – 13750

Kanallar şu an çıkmayabilir, veya başka isim çıkabilir, 23 marta kadar beklemek gerekir diye düşünüyorum. Şu an herkes uzaktan eğitimi merak ediyor. Sabırla takip etmek gerekir. Devletimizin verdiği kararlara uymak gerekir diye düşünüyorum.

Kanallara nasıl ulaşılacak?

Uzaktan eğitim sistemine erişimin nasıl olacağına dair bilgilendirme videoları televizyon kanallarında ve haber mecralarında yayınlanacak.

Uzaktan eğitim verilecek kanalların frekans bilgilerinin açıklanacağını aktaran Selçuk, yarından itibaren bütün bilgilendirmeleri yapacaklarını bildirdi.

Ziya Selçuk, uzaktan eğitim verilecek kanalın adının “EBA TV” olduğunu, logosunun bulunduğunu ifade ederek, ilkokul, ortaokul ve lise gibi ayrımları içerdiğini söyledi.

Bakan Selçuk, “Uzaktan eğitim sistemi nasıl işleyecek? EBA’ya (Eğitim Bilişim Ağı) nasıl giriş yapılacak?”  sorularına da şu şekilde cevap verdi:

Selçuk “Bütün bunlarla ilgili, velilere yönelik mesela videolar ürettik. Bunları kısmen yaydık. Bir velimiz kendi çocuğu ile ilgili olarak EBA’ya ya da televizyon kanalına adım adım nasıl girecek, nereden bulacak, bütün bunların çok kısa videoları var. Bunları hazırladık. Bunları yeni ilan ettiğimiz için yani ‘Programla birlikte verelim hepsini paket olarak’ böyle bir niyetimiz olduğu için, bunu yapıyoruz. Televizyon kanallarıyla ilgili tüm ayrıntılar birazdan bütün televizyonlarda, haber mecralarında yer alacak. Şu anda dağıtımı yapılıyor. TRT var, alt yapısı bizi çok rahatlattı ve birdenbire 6 kanal bulmak, birdenbire işte 10 tane stüdyo bulmak…” dedi.

EBA TV frekansları belli oldu

TRT EBA TV İlkokul HD –Turksat 4A 12.084 H Sym Rate 13.750 Fec 2/3 TKGS No: 86

TRT EBA TV Ortaokul HD– Turksat 4A 12.084 H Sym Rate 13.750 Fec 2/3 TKGS No: 87

TRT EBA TV Lise HD– Turksat 4A 12.084 H Sym Rate 13.750 Fec 2/3 TKGS No: 88

TRT EBA TV İlkokul –Turksat 4A 11.916 V Sym Rate 30.000 Fec 3/4 TKGS No: 89

TRT EBA TV Ortaokul –Turksat 4A 11.916 V Sym Rate 30.000 Fec 3/4 TKGS No: 90

TRT EBA TV Lise –Turksat 4A 11.916 V Sym Rate 30.000 Fec 3/4 TKGS No: 91

TKGS Nedir?

TKGS, uydu alıcıları ve Smart TV’lerin ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin TÜRKSAT tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanal güncelleme sistemidir.

Kanal Ekleme işlemi nasıl yapılır?

El ile kanal ekleme işlemi  uydu alıcısının markası ve modeline göre farklılık gösterebilir. EBA TV’yi uydu alıcısına eklemek isteyenler, uydu alıcısının menüsünden kanal ekleme, kanal arama, otomatik kanal arama, el ile arama ya da manuel arama başlıklı menüyü seçip, verilen frekans değerlerini girerek TRT EBA TV’yi ekleyebilir.

-TÜRKSAT KABLO TV Kanal Listesi-

TRT EBA TV İlkokul HD –  465. Kanal

TRT EBA TV Ortaokul HD – 466. Kanal

TRT EBA TV Lise HD – 467. Kanal

TRT EBA TV İlkokul –932. Kanal

TRT EBA TV Ortaokul –933. Kanal

TRT EBA TV Lise –934. Kanal

EBA’ya nasıl giriş yapılır?

EBA’ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

EBA dan öğretmenlerin verdiği dersleri takip edelim. En azından 23 Mart tarihinden önce öğrencilerin EBA giriş yapmalarını sağlayalım. Yoğunluk olmaması için.

eba lise ders programı

Ders programları belli oldu

Uzaktan eğitim programı kapsamında ders programları da belli oldu.  Dersler Pazartesi 09.00’da başlayacak. Uzaktan eğitim dersleri okuldaki gibi 40 dakika değil 20 dakika olacak. Sabah yetişemeyenler öğleden sonra izleyecek.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.