Cep telefonum çok ısınıyor çözümü

telefonum-cok-isiniyor-ne-yapabilirim

Elimizden hiç düşürmediğimiz akıllı telefonlar bir zaman sonra bazı sorunlar çıkartabiliyor. Bunlardan en önemlisi ise aşırı ısınma sorunu… Bu sorunun iki sebebi var: Bunlardan birisi telefonun Android işlemcisi ve donanımlarının sürekli çalışmasından kaynaklı olarak ısınmadır. Özellikle de yoğun bir işlem gücü gerektiren programlar çalışıyorsa aşırı ısınma meydana gelir ve zaten kullanıcısını uyaran bir sisteme de sahiptir bu telefonlar. Ayrıca cihazınız şarj olurken de ısınabilir ve bu çok normaldir. Hafıza sorunu olan cihazların ısınması bilinen en popüler sorundur, yani 16 GB alanı olan bir telefonda 8GB gibi bir yer kaplaması telefonda aşırı derecede işlemci ısınması ve yavaşlama gibi sorunları beraberinde getirmiştir.

orjinal-sarj-aletiTelefonunuzda aşırı ısınma problemi ile karşı karşıya iseniz almanız gereken önlemler neler olmalı? İlk olarak orjinal şarj aleti kullanınız ve başka cihazlarla telefonunuzu şarj etmeyiniz. Bu telefonunuzun pilinin de ömrünü uzatır. Genelde telefonu korumak adına alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar.

telefon-senkronizasyon

Telefonlarınızın senkronizasyonunun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır.Güç tasarruf modu kapalı tutulduğu takdirde de ısınmayı bir nebze azaltmış olacaksınız. Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj konusunda azaltıcı etki yapmaktadır.

guc-tasarruf-modu

Cep telefonunuz şarjda iken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir. Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine sebep olabilmektedir. Bataryanın şişmesi ve telefonun aşırı ısınması size bir işarettir.

Hemen bataryayı çıkarın çünkü patlama olasılığı çok yüksektir. Bir daha telefona o bataryayı takmayınız.

 

mobil-veri-ve-internet-kullanimiMobil veri ve internet kullanımının da telefonu aşırı ısıttığı bir gerçektir. Çünkü aynı anda birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımları da çalıştığından telefonunuzun ısınması çok normal bir durum.Sizlerin telefonlarınızda kalıcı çözümler uygulaması elbette ki pek mümkün olmayacaktır. Bahsettiğimiz detayları uygulayarak biraz da olsa telefonunuzun ısınma sorununun önüne geçebilirsiniz.

cep-telefonlari-oyunOyun oynandığı zaman telefonun çok ısınması gelen şikayetler arasındadır.

Bu durum çok normal çünkü siz telefonunuzdaki uygulamaları ve oyunları kullanmaya başladığınızda telefonunuzun işlemcisi ramı ve ekran kartı kendiliğinden otomatik olarak çalışmaya başlıyor kendini yoruyor ve böylelikle cihaz ısınmaktadır.

 

[ads5]Yalnız unutmayın bu önemler sadece geçici çözüm önerileridir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.