Aylık Enerji Faturalarınızda Tasarruf Yapmanızı Sağlayabilecek 5 ipucu Faturasmart

Yeni Zamlar Sonrasında, Aylık Enerji Faturalarınızda Tasarruf Yapmanızı Sağlayabilecek 5 ipucu

Yeni yapılan zamlar sonrasında birçok kişi nasıl daha az elektrik faturası ödeyeceğinin yollarını aramaktadır. Bunun için çeşitli yollar bulunmaktadır. Yapılan çeşitli tasarruflar sayesinde faturalar çok daha düşük gelmektedir. İnsanlar bu yöntemleri kullanarak tasarruf etmenin yollarını aramaktadır. Fatura Smart tarafından yayınlanan infografik şu şekilde sıralanmaktadır:

1. Güç Tasarrufu Olan Ampuller Kullanmak

Her ne kadar ilk başta ampulleri değiştirmek için harcanan para fazla gelse de uzun dönem olarak değerlendirildiği zaman bu paralardan çok daha fazlasını tasarruf yapılmaktadır. Bu nedenle Elektrik faturalarını düşürmenin en önemli yollarından birisi güç tasarrufu olan ampuller kullanmaktır. Ayrıca 100 vatlık ampul kullanmak yerine 75 vatlık ampuller kullanılmalıdır. Bu sayede o 25 vatlık kısım tasarruf edilecektir.

2. Elektronik Eşya Seçimlerine Dikkat Edilmelidir

Evlerde kullanılan birçok küçük ev aletleri küçük gibi gözükse de aslında tüm harcanan enerjiler toplandığında çok yüksek miktarlarda enerji tüketimine yol açtığı bilinmektedir. Bu nedenle bu aletleri satın alırken düşük enerji harcaması olanların tercih edilmesi önem taşımaktadır. Bu sayede büyük tasarruflar yapmak mümkün hale gelecektir.

3. Buzdolabı Seçimine Özen Gösterilmelidir

Evimizde devamlı fişe takılı olan en önemli elektronik eşya buzdolabıdır. Motor kısmı büyük olduğu için diğer ev aletlerine nazaran fazla enerji harcamaktadır. Tüm gün boyunca takılı olduğu için de yüksek enerji harcamasına neden olur. Bu nedenle düşük enerji harcayan buzdolaplarının seçilmesinde fayda vardır.

4. Yemek Pişirirken Dikkatli Davranmak Gerekir

Gazla çok sık yemek pişirildiği gibi elektrik enerjisi kullanarak da çok fazla yemek pişirilmektedir. Elektronik ocaklar ve fırınlar gerekli ısıyı üretebilmek için çok fazla enerji harcar. Elektrik faturasından tasarruf etmek istediğimizde daha az fırın ve elektrikli ocak kullanmamız gerekir.

5. Çamaşır Makinesi İhtiyaca Uygun Seçilmeli

Teknolojinin ilerlemesiyle 10 kiloluk çamaşır makineleri üretilmeye başlandı fakat birçok kişi en iyi makineyi alıp yarısı bile dolmadan çalıştırmaktadır. Bu da enerji israfı oluşturmaktadır. Bu nedenle Çamaşır makinesini ihtiyaca uygun almak tasarruf sağlayacaktır. Faturasmart.com‘a bu infografik için teşekkür ederiz.

fatura-smart elektrik

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.