2013 En iyi 20 WordPress Eklentisi Türkçe indir

wordpress-logo-download

WordPress kullanırken ihtiyaç duyabileceğimiz bazı eklentileri paylaştım.  Site güvenliği, sosyal eklentiler, resim galeri vb eklentiler mevcut. İstediğiniz eklentiyi indirebilirsiniz.

** Akismet: WordPress sisteminin en gelişmiş spam yorum önleme eklentisidir. Kişisel siteler için bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

** Contact Form 7: CAPTCHA desteğine sahip, Ajax tabanlı kurulumukolay iletişim eklentisidir.

** W3 Total Cache: Sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansınınartmasını sağlar. Bu sayede sitenizin açılış süresi kısalır. W3 Total Cache eklentisi aynı zamanda HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçülterek site performansının artmasına yardımcı olur.

** WP Super Cache: “W3 Total Cache” eklentisi ile aynı işe yaramaktadır. W3 Total Cache eklentisi size karışık gelirse bu eklenti ile kolayca sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

** Secure WP: Sitenizi güvenlik açıklarına karşı test edebilirsiniz. Ayrıca sadece birkaç adımda sitenizi daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

** WP DB-Backup: Sitenizin yedeğini alabilirsiniz. Eklenti sayesinde zamanlanmış yedekleme de yapabilirsiniz.

** Wassup: Sitenizdeki kullanıcıların neler yaptıklarını, hangi sayfaları gezdikleri vb tüm istatistikleri görebilirsiniz. Ayrıca bu verileri bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

** Digg Digg: Bu eklenti sayesinde sitenize kayan paylaş butonları ekleyebilirsiniz.

** Simple Facebook Connect: Bu eklenti sayesinde sitenizi kolay bir şekilde Facebook sayfanıza bağlayabilirsiniz.

** WP Touch: Sitenizin mobil sürümünü oluşturabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar sitenizde kolayca gezinebilir.

** WP PageNavi: Sitenizdeki sayfaları istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz.

** WP e-Commerce: WordPress’i profesyonel eklentiler ile her türlü şekle sokabilirsiniz. Blog, portal, e-ticaret vb. İşte bu eklenti WordPress’i e-ticaret sitesi olarak kullanmanızı sağlar.

** WP Smush.it: Yahoo’nun Smush.it servisini kullanan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde resimlerinizin kalitesini düşürmeden boyutlarını küçültebilirsiniz.

** Google Analytics for WordPress: Analytics kullanıyorsanız bu eklenti sayesinde sitenizi pratik şekilde bağlayabilirsiniz.

** GTrans: Sitenizi Google Translate ile pratik şekilde diğer dillere çevirebilirsiniz.

** WP Polls: Eklenti sayesinde kolayca anketler oluşturabilirsiniz.

** NextGen Gallery: Fotoğraf galerisi oluşturmanızı sağlayan bu eklenti ile pek çok resmi kolayca bir sayfada toplayabilirsiniz. En çok tercih edilen galeri eklentileri arasında yer almaktadır.

** Maintenance Mode: Sitenizi bu eklenti sayesinde tek tıkla bakıma alabilirsiniz. Siz arka planda çalışırken ziyaretçileriniz bakım modunu görmüş olur.

** Watermark RELOADED: Resimlerinizin altına sitenizin ismini veya kendi isminizi otomatik olarak yapıştıran bir eklentidir.

** Redirection: Kaynak URL’den hedef URL’e yönlendirme yapıyor. Site içinde yönlendirmek istediğiniz linkleri bu bölümden kolayla kontrol edebiliyorsunuz.

Bu eklentiler dışında daha pek çok kaliteli eklenti WordPress sistemi içerisinde yer almaktadır. Eklentilerihttp://wordpress.org/extend/plugins/ adresinden kontrol edebilir ve indirebilirsiniz.

You may also like...

3 Responses

  1. hakan dedi ki:

    Teşekkürler çok işime yaradı.

  2. Teşekkürler – ben iranliyim – sizin postiz cok iyi 🙂 . thanks for good posts . 🙂 Yaralandım, teşekkür ederim.

  3. Uzun zamandır cevabını aradığım bir konu aslında. Paylaşım için teşekkürler hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.