2013 En iyi 20 WordPress Eklentisi Türkçe indir

wordpress-logo-downloadWordPress kullanırken ihtiyaç duyabileceğimiz bazı eklentileri paylaştım.  Site güvenliği, sosyal eklentiler, resim galeri vb eklentiler mevcut. İstediğiniz eklentiyi indirebilirsiniz.

** Akismet: WordPress sisteminin en gelişmiş spam yorum önleme eklentisidir. Kişisel siteler için bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

** Contact Form 7: CAPTCHA desteğine sahip, Ajax tabanlı kurulumukolay iletişim eklentisidir.

** W3 Total Cache: Sitenizi önbelleğe alarak sunucu performansınınartmasını sağlar. Bu sayede sitenizin açılış süresi kısalır. W3 Total Cache eklentisi aynı zamanda HTML, CSS ve JavaScript dosyalarınızı küçülterek site performansının artmasına yardımcı olur.

** WP Super Cache: “W3 Total Cache” eklentisi ile aynı işe yaramaktadır. W3 Total Cache eklentisi size karışık gelirse bu eklenti ile kolayca sitenizin performansını arttırabilirsiniz.

** Secure WP: Sitenizi güvenlik açıklarına karşı test edebilirsiniz. Ayrıca sadece birkaç adımda sitenizi daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

** WP DB-Backup: Sitenizin yedeğini alabilirsiniz. Eklenti sayesinde zamanlanmış yedekleme de yapabilirsiniz.

** Wassup: Sitenizdeki kullanıcıların neler yaptıklarını, hangi sayfaları gezdikleri vb tüm istatistikleri görebilirsiniz. Ayrıca bu verileri bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

** Digg Digg: Bu eklenti sayesinde sitenize kayan paylaş butonları ekleyebilirsiniz.

** Simple Facebook Connect: Bu eklenti sayesinde sitenizi kolay bir şekilde Facebook sayfanıza bağlayabilirsiniz.

** WP Touch: Sitenizin mobil sürümünü oluşturabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar sitenizde kolayca gezinebilir.

** WP PageNavi: Sitenizdeki sayfaları istediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz.

** WP e-Commerce: WordPress’i profesyonel eklentiler ile her türlü şekle sokabilirsiniz. Blog, portal, e-ticaret vb. İşte bu eklenti WordPress’i e-ticaret sitesi olarak kullanmanızı sağlar.

** WP Smush.it: Yahoo’nun Smush.it servisini kullanan bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde resimlerinizin kalitesini düşürmeden boyutlarını küçültebilirsiniz.

** Google Analytics for WordPress: Analytics kullanıyorsanız bu eklenti sayesinde sitenizi pratik şekilde bağlayabilirsiniz.

** GTrans: Sitenizi Google Translate ile pratik şekilde diğer dillere çevirebilirsiniz.

** WP Polls: Eklenti sayesinde kolayca anketler oluşturabilirsiniz.

** NextGen Gallery: Fotoğraf galerisi oluşturmanızı sağlayan bu eklenti ile pek çok resmi kolayca bir sayfada toplayabilirsiniz. En çok tercih edilen galeri eklentileri arasında yer almaktadır.

** Maintenance Mode: Sitenizi bu eklenti sayesinde tek tıkla bakıma alabilirsiniz. Siz arka planda çalışırken ziyaretçileriniz bakım modunu görmüş olur.

** Watermark RELOADED: Resimlerinizin altına sitenizin ismini veya kendi isminizi otomatik olarak yapıştıran bir eklentidir.

** Redirection: Kaynak URL’den hedef URL’e yönlendirme yapıyor. Site içinde yönlendirmek istediğiniz linkleri bu bölümden kolayla kontrol edebiliyorsunuz.

Bu eklentiler dışında daha pek çok kaliteli eklenti WordPress sistemi içerisinde yer almaktadır. Eklentilerihttp://wordpress.org/extend/plugins/ adresinden kontrol edebilir ve indirebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Web Tasarımının Temel İlkeleri konusu için Devamı
Adobe Flash CS6 İngilizce versiyonu veya Devamı
İnternet Programcılığı dersi için sorumluluk sınavı Devamı
mythemeshop sitesi, Temalarını beğendiğim ve takip Devamı

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğru cevabı sayı olarak yazın. *